Bordi pjesë thelbësore USMLE Rishikimi

Azhornuar së fundi:March 20, 2018
James Edge
Ky post përmban referenca të produkteve nga një ose më shumë nga reklamuesit tanë. Ne mund të marrin kompensim, kur ju klikoni në lidhje me ato produkte. Për një shpjegim të Politikës sonë Reklamim, vizitë kjo faqe

Pjesë thelbësore e BorditVLERËSUAR:

Bordi pjesë thelbësore USMLE ofron studentëve pyetjet bankave të mëdha për hapin 1, Hap 2, dhe Hapi 3 Provimet. Pyetjet praktikë vijnë nga burime të ekspertëve, së bashku me shpjegime të hollësishme për të ndihmuar nxënësit të mësojnë pikërisht pse përgjigje specifike janë të sakta apo të pasakta.

Studentët mund të zgjedhin në mes të Modë në kohën e duhur dhe në modë Shqyrtues kur iu përgjigjur pyetjeve ose duke marrë një provim praktikë, të gjitha në një çmim të volitshëm.

Rekuizitë

organet jetësore bordit USMLE1. Provimet Praktika në kohën e duhur

Studentët mund të shihni një orë me zile për çdo pyetje individuale përveç timer për të gjithë provim praktikë për të ndihmuar ata të punojnë në gjetjen e ritmit të drejtë të ketë sukses në provim. Pyetjet shqyrtim bordit janë të dizajnuara për të simuluar dy nivelin e vështirësisë dhe kohën e nevojshme për pyetjet aktuale në provim. Si në provimin aktuale, është e mundur për të lëvizur mbrapa dhe me radhë në mes të pyetjeve dhe për të ndryshuar përgjigjet tuaja.

2. Large Pyetje Banka

Përfitim i vërtetë i këtij programi vjen në shpjegime të hollësishme dhe përgjigje për çdo pyetje praktikë të vetme. Studentët do të ketë mungesë të mundësive për praktikë, me qasje në 1,500 Pyetjet për Hapi USMLE 1, 900+ për Hapi 2, dhe 1,200+ për Hapi 3 Provimet. Pyetjet janë të shkruara duke praktikuar mjekët, ose vijnë nga botuesit kryesore mjekësore dhe organizatat kërkimore.

3. Vota Krahasimi Tool

Pasi ta keni iu përgjigj pyetjeve praktikë dhe të marrë një provë praktikë, ju mund të krahasoni performancën tuaj me atë të studentëve të tjerë duke marrë provimin USMLE. Performanca juaj gjithashtu lejon programi të sugjerojnë pyetje individuale praktikë për studimin shtesë, në mënyrë që ju do të përqendrohet në ato zona që do të përfitojnë më shumë nga shqyrtimi.

pjesë thelbësore e bordit gjykim të lirë3. Pa pagesë Materialet Studimi

BoardVitals jep nxënësit qasje në disa pyetje praktike të lirë nga çdo provim, një udhëzues të lirë pyetje për Hapi USMLE 2 dhe Hapi 3 Provimet, dhe këshilla dhe këshilla për marrjen e provimeve të ndryshme. Ata gjithashtu postoni Hapi USMLE 3 Përmbajtja Outline (nga USMLE) në faqen e tyre për lehtësinë tuaj.

4. Çmim

Me çmim prej vetëm $79-$199, Pjesë thelbësore e Bordit’ Kurse Parashkollë janë opsioni më pak të shtrenjtë e atyre që ne shqyrtuar. Ata janë një shtesë e madhe për një program rigoroz studimi për provimet USMLE, në të vërtetë, Bordi pjesë thelbësore rekomandon në faqen e tyre që ju përdorni bankën e tyre pyetje në lidhje me materiale të tjera studimore.

*Ruaj 10% OFF Trego Coupon

5. Pass Garancia

Bordi pjesë thelbësore qëndron me produktet e tyre dhe ofron abonim falas zgjeruar për kurset në qoftë se ju nuk e kalojnë provimin për të cilin ju jeni duke studiuar. Klientët kualifikuese janë të ligjshëm për një abonim të lirë për gjatësinë e kohës që ata blerë fillimisht. Ju do të merrni qasje të vazhdueshme për aq kohë sa ju duhet të kalojë certifikimit apo bordit tuaj provim. Vetëm të dorëzojë një kopje të letrës apo të vini re se shtetet që nuk e kalojnë provimin tuaj. Ju lutem shikoni faqen e internetit të Bordit pjesë thelbësore për detaje shtesë dhe kërkesat për garanci të kalojë.

Cons

1. Nuk ka Video Mësimet apo Mësimore Përmbajtja

Këto kurse prep përbëhet ekskluzivisht nga një bankë dixhital pyetje me pyetje praktike dhe shpjegimet, dhe testet e praktikës. Studentët duke shpresuar për të gjetur jetojnë ose regjistruar leksione apo materiale shqyrtues për të ndihmuar ata të marrë një pasqyrë të përgjithshme të provimeve duhet të shohim diku tjetër.

2. Nuk Mobile App

Edhe pse banka pyetja është i kapshëm nga telefonat mobil, nuk ka asnjë app celular për ta bërë atë më të përshtatshëm për studentët studim. flashcards, lojra apo materiale të tjera shqyrtim në një mënyrë më të lëvizshëm do të jetë një karakteristikë e bukur.

Përfundim

Nëse jeni duke kërkuar për një shumë të pyetjeve praktikë në një format që është e vërtetë për provim aktuale në një çmim të volitshme, Pjesë thelbësore e Bordit’ Opsionet internet Parashkollë për hapin USMLE 1, Hap 2 CK dhe Hapi 3 provimet janë një zgjedhje e mirë. Ju nuk do të merrni mundësi të jetojnë, ligjërata apo ndërveprim me instruktorët, por ju do të merrni shumë praktikë me pyetje para-normë dhe testet praktike që janë të afërt me gjë e vërtetë. Duke iu përgjigjur pyetjeve praktikë dhe rishikimin pse përgjigjet specifike janë të sakta ose të pasakta është një nga mënyrat më të mira për t'u përgatitur për provimet USMLE.

Marrë mua për Bordin pjesë thelbësore USMLE!

karakteristika

 • 1,500 Hapi USMLE 1 Pyetjet Rishikimi Bordi
 • 900+ Hapi USMLE 2 Pyetjet Rishikimi Bordi
 • 1,200+ Hapi USMLE 3 Pyetjet Rishikimi Bordi
 • Aftësia për të Flamuri pyetjesh për shqyrtim të mëtutjeshëm
 • Mbulon të gjitha kategoritë e paraqitura në provime
 • Përgjigje dhe shpjegime të hollësishme për çdo pyetje
 • Zgjidhni Nga në kohën e duhur Modë dhe Modë Shqyrtues
 • Praktika Suggested Pyetjet e paraqitura në bazë të performancës
 • Pass Garancia

Hap 1, Hap 2 & Hap 3 Çmimeve:

Njëjtin çmim për të gjitha hapat (secili shiten veç e veç)

Qasja për 1 muaj: $79
Qasja për 3 muaj: $129
Qasja për 6 muaj: $199

Marrë mua për Bordin pjesë thelbësore USMLE!

Breakdown Board organet jetësore USMLE Rishikimi

Organet jetësore Bordi i Rishikimit të USMLEPËRPARËSITË
1.Provimet Praktika në kohën e duhur
2.Large Pyetje Banka
3.Vota Krahasimi Tool
4.10% Off Materiale studimit
5.Pa pagesë Materialet Studimi
Përmbledhje
Rishikimi Date
shqyrtuar Item
Bordi pjesë thelbësore USMLE Rishikimi
autori Vlerësim
51yll1yll1yll1yll1yll

Related Posts

2 përgjigje
  • ngas
   ngas thotë:

   Monica,

   Yes, plenty of students do just fine with Board Vitals. If you are looking for great practice questions and tests at an awesome price go with Board Vitals. Paç fat!

   -Ekipi Crush USMLE

   përgjigje

Lini një Përgjigju

Dëshironi të bashkohet me diskutim?
Ndjehen të lirë për të kontribuar!

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *