Hapi USMLE 2 Kurse CS

Updated:qershor 23, 2018
James Edge
Ky post përmban referenca të produkteve nga një ose më shumë nga reklamuesit tanë. Ne mund të marrin kompensim, kur ju klikoni në lidhje me ato produkte. Për një shpjegim të Politikës sonë Reklamim, vizitë kjo faqe
më i lartë 2Zgjedhja hap i drejtë USMLE 2 CS kurs prep është thelbësore në qoftë se ju doni për të kaluar provimin për herë të parë ju të marrë atë. Kjo do të ju kursejnë kohë dhe para në qoftë se ju merrni kohë për të shqyrtuar mundësitë e ndryshme në internet para se të angazhohen për një program të veçantë prep. Nëse ju zgjidhni një kurs prep që nuk është një përshtatje e mirë për stilin tuaj të të mësuarit që ju nuk do të jenë të përgatitur edhe për provimin. Ju mund edhe të dështojnë testin dhe duhet të fillojnë të gjithë nga një katror. Shtrydhje dëshiron për të siguruar që nuk do të ndodhë! Kështu, the good news is that we have personally researched and reviewed every major USMLE Step 2 CS kurs Prep në treg për t'ju ndihmuar të bëni vendim të drejtë! The comparison chart below outlines the pros and cons of each course and will help you choose the course that complements your strengths. Check out our recommendations below!

Hapi USMLE 2 CS Kursi Krahasimi Chart & Rankings

Hap 2 CS Prep CoursesHapi më i mirë USMLE 2 CS Prep CourseHapi USMLE Top 2 CS Prep Course
RENDITJA

#1

#2

PËRGJITHSHËM VLERËSUAR
KOMPANISËKaplan Hapi 2 CSUWorld Hapi 2 CS
ÇMIMI$700$70
LIGJËRIMET VIDEO 12 ore live Physical Examination Videos
Formate Live Online Course Kursi Online, Vetë Studimi
LIBRA kurs
RASTE KLINIKE
Paratë mbrapa-garanci
OPTIONS Tutoring
MBËSHTETJE STUDENT In-Class Interaction & Instruktor Email MbështetjeEmail Mbështetje & Forum
PERIUDHA ONLINE ACCESSThru Course Completion Date2 Muaj
FILLOFILLO TANIFILLO TANI

Shitje Kaplan USMLE – Ruaj 20% – Yield lartë + runcms

Kaplan USMLE, Speciale, përqindja Discount 35 përdor sot
Kaplan USMLE 37 përdor sot

Kaplan USMLE High Yield + runcms

Marr 20% OFF Kaplan USMLE Prep
Last Used 3 Orë më parë
Data e skadencës: qershor 30, 2018

Ruaj 25% Kaplan USMLE prep – OnDemand

Kaplan USMLE, Speciale, përqindja Discount 40 përdor sot
Kaplan USMLE 40 përdor sot

Ruaj 25% me Kaplan USMLE on-demand

Kodi kupon vlen për Kaplan USMLE Hapi 1, 3, & 3
Last Used 3 Orë më parë
Data e skadencës: qershor 23, 2018

Hapi më i mirë USMLE 2 Kurse CS Prep

Hapi USMLE 2 Kurse CSLigjeratat Video Çmim
Kaplan12 ore live $700
USMLE Botërore Physical Examination Videos $70
Përmbledhje
Rishikimi Date
shqyrtuar Item
Hapi USMLE 2 Kurse CS
autori Vlerësim
51yll1yll1yll1yll1yll

Related Posts

2 përgjigje
  • ngas
   ngas thotë:

   Phoebe,

   We recommend Kaplan. With the live-online course you have the chance to learn in a classroom like style anywhere you want. It is a complete study package to ace the Step 2 CS. Good Luck!

   -Ekipi Crush USMLE

   përgjigje

Lini një Përgjigju

Dëshironi të bashkohet me diskutim?
Ndjehen të lirë për të kontribuar!

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *