Hapi USMLE 3 Kurse shqyrtim

Updated:qershor 20, 2018
James Edge
Ky post përmban referenca të produkteve nga një ose më shumë nga reklamuesit tanë. Ne mund të marrin kompensim, kur ju klikoni në lidhje me ato produkte. Për një shpjegim të Politikës sonë Reklamim, vizitë kjo faqe

Choosing the USMLE Step 3 prep course that is the best fit for your individual learning style is the most important decision you will make when it comes to passing this final USMLE test on the first try.

Ju do të ketë kaluar shumë orë duke studiuar, and the difference between successfully passing or failing the USMLE Step 3 exam could well depend on how well your study materials prepare you. A prep course that isn’t a good fit for your learning style might result in a lower score or even failing the exam, ju kushton muaj të kohës së studimit dhe pagesa shtesë provimit.

Këtu në Crush USMLE ne kemi hulumtuar personalisht dhe rishikohet çdo hap i madh 3 rishikojnë kursin në treg kështu që ju nuk keni për të!

Hap 3 Course Comparisons & Zbritje

 • Kaplan USMLE Hapi 3 Sigurisht prep
 • Board organet jetësore USMLE Step 3 Study Materials
 • Doctors In Training USMLE Hapi 3 review course

Hapi USMLE 3
Kurse
Hapi më i mirë USMLE 3 Prep CourseBoardVitals Hapi 3 - Hapi USMLE Top 3 Prep CourseHapi më i mirë USMLE 3 Kurse shqyrtim
RENDITJA

#1

#2

#3

PËRGJITHSHËM
VLERËSUAR
KOMPANISËKaplan USMLEPjesë thelbësore e BorditMjekët Në Training
ÇMIMI$999$199$249
PYETJE praktikë & EXPLANATIONS9001,200500
FULL LENGTH-PRAKTIKA PROVIMIT
LIGJËRIMET VIDEO 60 orë10 orë
100% PASS GARANCIA
FREE Smartphone APP
PROGRESS NDJEKJA
MBËSHTETJE STUDENTInstruktor Email MbështetjeEmail Mbështetjelive Chat, Email, & Mbështetje telefon
PERIUDHA ONLINE ACCESS3 Muaj6 Muaj45 Ditët
ZbritjeRuaj 10%

Trego Coupon

FILLOFILLO TANIFILLO TANIFILLO TANIHapi më i mirë USMLE 3 Kurse Parashkollë

Hapi USMLE 3 KursePraktika Pyetjet
Kaplan900
Pjesë thelbësore e Bordit 1200
Mjekët Në Training500
USMLE Botërore1400
Përmbledhje
Rishikimi Date
shqyrtuar Item
Hapi USMLE 3 Kurse shqyrtim
autori Vlerësim
51yll1yll1yll1yll1yll

Related Posts

2 përgjigje
 1. Ming-Na
  Ming-Na thotë:

  I’m so excited to get the last USMLE test finished so I can start practicing. At this point I am willing to spend the money so that I can get the most comprehensive review. Should I go with Kaplan?

  përgjigje
  • ngas
   ngas thotë:

   Ming,

   Yes I think Kaplan would be the most comprehensive review course if you have the money. If you decide to budget Board Vitals is also a good option for the lower price point. Good luck on passing the final test!

   -Ekipi Crush USMLE

   përgjigje

Lini një Përgjigju

Dëshironi të bashkohet me diskutim?
Ndjehen të lirë për të kontribuar!

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *